1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych.
 2. W liturgii Kościoła:
  – we wtorek, 16 maja, święto Św. Andrzeja Boboli. Kapłana i męczennika, patrona Polski,
  - w piątek, 19 maja – na nabożeństwie majowym odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia.
 1. Zapraszamy na nabożeństwa majowe. W niedziele i uroczystości o 14.00, w tygodniu po Mszy Św. o 18.00. Zachęcamy do przychodzenia na majówki do kościoła parafialnego, oraz do tradycyjnej dla naszej parafii modlitwy przy kapliczkach.
 2. W minioną niedzielę przeżywaliśmy Odpust parafialny ku czci Św. Stanisława BM. Bardzo dziękuję wszystkim osobom zaangażowanym w jego piękną oprawę. Dziękuję panom Kościelnemu i Organiście, ministrantom i lektorom za liturgię. Orkiestrze OSP Krzczonów za oprawę muzyczną. Pocztom OSP Krzczonów i Zawadka, osobom niosącym sztandary i feretrony, panom w strojach regionalnych niosącym baldachim, dzieciom pierwszokomunijnym i sypiącym kwiaty, parafialnej grupie młodzieżowej za pomoc w wystroju wnętrza świątyni. Wszystkim za obecność i zaangażowanie mówię „Bóg zapłać”. Dziękuję za życzenia, modlitwę w mojej intencji i prezent. Przeznaczę go na zakup paramentów liturgicznych.
 3. W najbliższą niedzielę w naszej parafii będziemy gościć Siostry ze Zgromadzenia Córek Bożej Miłości, które podzielą się z nami refleksją nt. powołania, życia ich Założycielki – Matki Franciszki Lechner i działalności Zgromadzenia Córek Bożej Miłości. Siostry przywiozą ze sobą różne foldery i płyty które nagrały. Będzie z nimi możliwość spotkania po Mszach Świętych.
 4. Schola dziecięca „Słowiki” zajęła II miejsce w IV Ogólnopolskim Konkursie pieśni religijnej „ Któż jak Bóg”. Gratulujemy sukcesu.
 5. W przyszłym tygodniu w piątek, 19 maja o godz. 20.00 spotkanie Rady Parafialnej na plebani.
 6. Bardzo dziękujemy za sprzątanie kościoła na odpust i ofiarę na kwiaty rodziców dzieci przezywających rocznicę I Komunii Świętej. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców domów o nr 693, 139, 557, 381, 655, 654, 503, 520 i 278.

 

Cytaty

Wiara i rozum (Fides et ratio) są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. Sam Bóg zaszczepił w ludzkim sercu pragnienie poznania prawdy, którego ostatecznym celem jest poznanie Jego samego, aby człowiek - poznając Go i miłując - mógł dotrzeć także do pełnej prawdy o sobie | Encyklika "Fides et ratio" papieża Jana Pawła II

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.