Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych. W Zawadce Msza Święta o 9.30.

 1. W liturgii Kościoła:
  Do czwartku trwa Oktawa Uroczystości Bożego Ciała,
  - we wtorek, 13 czerwca – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, kapłana i Dr. Kościoła nabożeństwo fatimskie, Różaniec o godz. 17.30 poprowadzą i poniosą figurę MB w czasie procesji Róże z Zawadki,
  - w środę, 14 czerwca – po Mszy o 18.00 odmówimy Nowennę do MB Nieustającej Pomocy,
  - w czwartek, 15 czerwca  – zakończenie oktawy Bożego Ciała, z tego tytułu na zakończenie procesji eucharystycznych błogosławieństwo dzieci i poświęcenie wianków,
  - w piątek 16 czerwca – Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa, z racji uroczystości nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych,
  - sobotę, 17 czerwca – wspomnienie Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny, w tym dniu przypada także wspomnienie św. Brata Alberta.
 1. Bardzo dziękujemy za pobożny i liczny udział w procesji Bożego Ciała. Za piękne przygotowanie ołtarzy rolom z Zawadki, Wójtowce, Ostoje i Raki. Delegacjom niosącym feretrony, Różańce, chorągwie, dziewczynkom sypiącym kwiaty, dzwoniącym chłopcom, dzieciom kl. 3 w strojach komunijnych, panom w strojach regionalnych niosącym baldachim, pocztom sztandarowym i strażakom za zabezpieczenie trasy, służbie liturgicznej, kościelnej, przygotowującym liturgię. Dziękujemy również orkiestrze OSP Krzczonów za grę. Dziękuję uczestnikom procesji za ubranie strojów regionalnych. Przez tak uroczyste przeżycie procesji i oktawy Bożego Ciała daliśmy piękne świadectwo naszej wiary.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe, codziennie po Mszy Świętej o 18.00
  a w niedziele po Mszy Świętej o 11.00.
 3. Bardzo proszę o niezastawianie dróg dojazdowych do kościoła. Drożność tych dróg jest niezbędna dla bezpieczeństwa, tym bardziej, że miejsc parkingowych nie brakuje.
 4. W dzisiejszą niedzielę przed kościołem odbywa się kwesta na rzecz Beskidzkiej Fundacji Hospicyjnej z Wiśniowej. Hospicjum prowadzi działalność na rzecz dzieci i dorosłych zapewniając stałą opiekę hospicyjną i paliatywną. Więcej informacji u wolontariuszy.
 5. W najbliższą niedzielę, 18.06 zapraszamy do udziału w cyklicznej akcji oddawania krwi. Akcja odbędzie się w przychodni w Krzczonowie w godzinach od 8 do 12 i jest prowadzona przez regionalne centrum krwiodawstwa z Myślenic.
 6. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 45, 267, 2,262, 326, 379 i 296. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziny, które mieszkają
  w domach o numerach: 174, 357, 46, 325, 48, 293 i 327.

Cytaty

To nie jest tak, że oni umarli, a my żyjemy. To oni żyją, a my umieramy | ks. Piotr Pawlukiewicz

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.