1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych.

 

 1. W liturgii Kościoła:
  - 21 sierpnia, w poniedziałek– wspomnienie św. Piusa X, papieża,
  - 22 sierpnia, we wtorek – wspomnienie NMP Królowej,
  - 23 sierpnia, w środę –  - z racji 23. dnia miesiąca wieczorna Msza Św. poprzedzona będzie różańcem poprowadzonym przez Grupę o. Pio,
  - 24 sierpnia, w czwartek – święto św. Bartłomieja apostoła,
  - 26 sierpnia, w sobotę – Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  - w przyszła niedzielę – 27 sierpnia – o godz. 11.00 zostanie odprawiona Msza św. dziękczynna za tegoroczne plony, bardzo proszę o przygotowanie wieńca dożynkowego rolę Sabały.

 

 1. W piątek odbyło się spotkanie Rady parafialnej, podjęto temat urządzenia skarpy przy kościele.

 

 1. Zarząd Związku Ochotniczych Straży Pożarnych w Tokarni zaprasza na XV Międzynarodowe Zawody Sportowo-Pożarnicze Gminy Tokarnia. Zawody rozpoczynają się w sobotę 26 sierpnia o godzinie 14.00 na stadionie Beskid Tokarnia. W zawodach wezmą udział wszystkie jednostki OSP z naszej gminy oraz strażacy ze Słowacji.

 

 1. Wójt Gminy Tokarnia Marek Kluska oraz Starosta Powiatu Myślenickiego Józef Tomal serdecznie zapraszają na XXIII Dożynki Powiatowe do Tokarni w niedziele 27 sierpnia. Uroczystości rozpoczynamy o godz.13-tej Mszą świętą w Kościele Matki Bożej  Śnieżnej w Tokarni, następnie nastąpi przemarsz korowodu dożynkowego na plac rekreacyjny przy stadionie GKS Beskid Tokarnia, gdzie odbędzie się dalsza część uroczystości. Zapraszamy.

 

 1. Stowarzyszenie „Pro Missio” organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektronicznego i elektrycznego. Termin zbiórki - 25 sierpnia do godz. 12.00. Miejsce przy skrzyniach PCK. Więcej na plakatach. Część dochodu wesprze dzieła misyjne.

 

 1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 635, 606, 186, 245, 263, 314, 308, 71 i 523. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziny, które mieszkają w domach o numerach: 662, 30, 562, 74, 340, 312, 350, 73 i 704.

 

 1. . W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Robert Bukowiec.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

 

Cytaty

Językiem Boga jest cisza i tylko w ciszy Go spotykam | Petrus

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.