1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych. W Zawadce Msza Święta o 9.30.

 

  1. W liturgii Kościoła:

- 18 września, w poniedziałek– święto św. Stanisława Kostki, zakonnika, patrona Polski, w tym dniu przypada 10 rocznica śmierci ks. Kamila Kowalczyka, który jak diakon posługiwał w naszej parafii, o godz. 18.00 Msza Święta w jego intencji,

- 20 września, w środę – wspomnienie św. męczenników Andrzeja Kim Teagon, kapłana i towarzyszy,

- 21 września, w czwartek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty,

- 22 września, w piątek –po Mszy wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia,

- 23 września, w sobotę – wspomnienie św. o. Pio, wieczorna Msza Św. poprzedzona będzie różańcem poprowadzonym przez Grupę o. Pio.

 

  1. Serdecznie zapraszamy wraz w Wójtem Gminy Tokarnia, Kliszczackim Centrum Kultury, Kołem Gospodyń Wiejskich i Ochotniczą Strażą Pożarną z Zawadki w przyszła niedzielę, 24 września na uroczystości poświęcone 79 rocznicy pacyfikacji Zawadki. Msza Święta o godz. 14.00. Szczegóły uroczystości na plakatach.

 

  1. W przyszłą niedzielę 24.09.2023 przychodna w Krzczonowie zaprasza w godz. od 8 do 12.00 na akcję oddawania krwi. Wszystkie niezbędne informacje znajdują się na stronie przychodni.

 

  1. Organizujemy tradycyjną w naszej parafii zbiórkę na ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci z cmentarza. W związku z powszechnymi podwyżkami w tym roku będziemy składać się po 100 zł. Listy są do odebrania w przedsionku kościoła.

 

  1. Jedna z Róż Różańcowych posiada kilka nieobsadzonych tajemnic, osoby chętne do włączenia się w modlitwę różańcową zapraszamy do kontaktu.

 

  1. Spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej w czwartek po wieczornej Mszy Świętej.

 

  1. Zbiórka ministrantów i lektorów w przyszły piątek po Mszy wieczornej.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 77, 79, 369, 80, 119, 665, 378, 323, 272, 324, 390, 561 i 686 (rola Pachury). W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców domów o nr 221, 342, 292, 339, 640, 85, 304, 223, 678, 719 i 89 (rola Sabały).

 

  1. W minionym tygodniu do wieczności odeszła śp. Anna Brzezicka.

Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie.

 

 

 

 

 

Cytaty

Wolę być z Bogiem i niech osądza mnie świat, niż trzymać ze światem, żeby osądził mnie Bóg

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.