1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych. W naszej parafii gościmy dzisiaj ks. Bp. Janusza Mastalskiego. Jest to związane z odbywająca się wizytacją kanoniczną. Ks. Bp udzieli dzisiaj sakramentu bierzmowania na Mszy Świętej o godz. 11.00. Jesteśmy bardzo wdzięczni za pasterskie słowo do nas kierowane, modlitwę za nasza parafię i za dar sakramentu bierzmowania dla 56 naszych parafian.

 

  1. W liturgii Kościoła:

- 13 września, w środę– nabożeństwo fatimskie, Różaniec o godz. 17.30 poprowadzi i poniesie figurę MB w czasie procesji Róża męska św. Stanisława BM, na procesji zawierzymy się również Matce Bożej Niestającej Pomocy,

- 14 września, w czwartek – święto Podwyższenia Krzyża Świętego,

- 15 września, w piątek –wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,

- 16 września, w sobotę – wspomnienie św. męczenników Korneliusza i Cypriana.

 

  1. Zgodnie ze wskazaniami KPK nasz dekanat przeżywa wizytację kanoniczną. Ks. Bp. przyjedzie do naszej parafii przed pierwszą Mszą Świętą o godz. 7.20. Bardzo chce spotkać się po Mszy o 7.30 w kościele z wszystkimi dorosłymi i starszymi naszymi parafianami. Po Mszy o godz. 9.15 z Radą Parafialną. Po Mszy o 11.00, na której udzieli sakramentu bierzmowania, z dziećmi i młodzieżą z naszej parafii. Serdecznie zapraszam na wspólną modlitwę i spotkania z Ks. Biskupem.

 

  1. Zapraszam przedstawicieli Ról (osiedli) na spotkanie w piątek po wieczornej Mszy Świętej w kościele.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty rodzicom dzieci przystępujących do bierzmowania z byłej kl. VIIIB. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców domów o nr 77, 79, 369, 80, 119, 665, 378, 323, 272, 324, 390, 561 i 686 (rola Pachury).

 

  1. W minionym tygodniu do wieczności odszedł śp. Stanisław Gruszowski.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Cytaty

Gdzie Bóg jest na pierwszym miejscu, tam wszystko jest na swoim miejscu. | Św. Augustyn

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.