1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych. W Zawadce msza Święta o 9.30.

 

  1. W liturgii Kościoła:

- 2 października, w poniedziałek – wspomnienie św. Aniołów Stróżów,

- 3 października, we wtorek – od godziny 8.30 udamy się do chorych z Komunią Świętą,

- 4 października, w środę – wspomnienie św. Franciszka z Asyżu,

- 5 października, w czwartek- wspomnienie św. Faustyny Kowalskiej, pierwszy czwartek miesiąca, zapraszamy, jak co czwartek, o 16.30 na adorację  prowadzoną przez wspólnotę Adoracji Pana Jezusa,

6 października – w piątek - pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 16, o godz. 16.30 przed Najświętszym Sakramentem modlitwa prowadzona przez Honorową Straż Najśw. Serca Pana Jezusa połączona z odmówieniem Litanii do Serca P. Jezusa; po Mszy św. zbiórka ministrantów i lektorów

- 7 października, w sobotę – wspomnienie NMP Różańcowej, na różańcu poświęcenie różańców dla dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Jest to zarazem pierwsza sobota miesiąca, po Mszy Św. porannej litania do NMP, a po południu Różaniec o godz. 17.00 prowadzony przez Różę św. o. Pio,

 

  1. Od poniedziałku - 2 października nabożeństwo różańcowe i Msza Święta wieczorna o godz. 17.

 

  1. W niedzielę Różaniec o godzinie 15. W inne dni tygodnia różaniec o 17.00, po różańcu Msza św. Prosimy o liczny i gorliwy udział dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy dzieci do konkursu różańcowego.

 

  1. Bardzo proszę, by w miesiącu różańcowym każda Róża poprowadziła jeden różaniec.

W pierwszym tygodniu we wtorek proszę Różę św. Faustyny, w środę Różę bł. Anieli Salwy, w czwartek Różę św. Brata Alberta i w sobotę Różę św. Jana Vianneya. W poniedziałki i piątki różaniec poprowadzą dzieci.

 

  1. Odpowiadając na apel Metropolity Krakowskiego pod kościołem zorganizowana jest kwesta na rzecz duszpasterstwa młodzieżowego. Środki z niej posłużą rozwojowi duszpasterstwa dzieci i młodzieży w naszej diecezji i w naszej parafii. Za wszelkie ofiary już dziś mówimy „Bóg zapłać”.

 

  1. W najbliższa sobotę parafia planuje uporządkować skarpę przy kościele. Osoby chętne do włączenia się w te działania serdecznie zapraszam na najbliższą sobotę, 7 października.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 740, 644, 683, 330, 302, 315, 107, 690 i 514. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców domów o nr 213, 343, 368, 94, 95, 96, 515, 102, 52, 506 i 729.

Cytaty

Boże mój, gdybym dziś stracił nadzieję, przypomnij mi, że Twoje plany są lepsze od moich.

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.