1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych. W Zawadce msza Święta o 9.30. W przyszłą sobotę o 14.00 Msza Święta na Jaworzynach w Zawadce.

 

  1. W liturgii Kościoła:

- 9 października, w poniedziałek – wspomnienie bł. Wincentego Kadłubka, biskupa,

- 11 października, w środę – na Mszy o 17.00 nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,

- 13 października – w piątek – wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, kapłana, jest to jednocześnie dzień fatimski, Różaniec o godz. 17.0 poprowadzi i poniesie figurę MB w czasie procesji Róża bł. Anieli Salawy,

- 15 października, w niedzielę, kolejny, XXIII dzień Papieski, przed kościołem zbiórka na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” upamiętniające pontyfikat naszego Wielkiego rodaka Jana Pawła II.

 

  1. W niedzielę Różaniec o godzinie 15. W inne dni tygodnia różaniec o 17.00, po różańcu Msza św. Prosimy o liczny i gorliwy udział dzieci, młodzieży i dorosłych. Zapraszamy dzieci do konkursu różańcowego.

 

  1. Bardzo proszę, by w miesiącu różańcowym każda Róża poprowadziła jeden różaniec.

W drugim tygodniu we wtorek proszę Różę św. Maksymiliana Marii Kolbe , w środę Różę św. Rity , w czwartek Różę bł. Bernardyny Jabłońskiej, w piątek Różę bł. Anieli Salawy  i w sobotę Różę bł. Jana Beyzyma . W poniedziałek różaniec poprowadzą dzieci.

 

  1. Wypominki całoroczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Przygotowane kartki znajdują się na stoliku. Prosimy o wpisanie godziny Mszy Świętej, przed którą będą odczytywane. Prosimy tez by nazwiska podawać w mianowniku.

 

  1. W minioną sobotę parafia zagospodarowała skarpę przed kościołem. Nasypano i wyrównano ziemię. Zakopano pozostałości po kiosku. Położono włókninę. Uruchomiony został monitoring parkingów przy kościele, podświetlono portal wejściowy do kościoła. Koszt użytych materiałów wyniósł 17 tyś zł. Prace wykonali nasi parafianie nieodpłatnie. Podobnie jak i użyczyli sprzętu. Dziękujemy również naszym parafianom, którzy zatroszczyli się o pozyskanie i przywóz ziemi i kamieni. Bóg zapłać.

 

  1. Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w przyszłym roku w terminie 12 – 18 czerwca 2024r. Wylot z Krakowa. Więcej informacji u mnie lub na folderze, który można zabrać ze stoiska z prasą. Zapisy w kancelarii parafialnej.

 

  1. Odbyła się tradycyjną w naszej parafii zbiórka na ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci z cmentarza.  Wspólnymi siłami troszczymy się o nasz kościół i cmentarz. Bóg zapłać za ofiary.

 

  1. Przed tygodniem zorganizowana była kwesta na rzecz duszpasterstwa młodzieżowego w diecezji, dekanacie i parafii. Zebranych zostało 1630 zł. Bóg zapłać za ofiary.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 213, 343, 368, 94, 95, 96, 515, 102, 52, 506 i 729. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców domów o nr 162, 161, 155, 307, 319, 338, 91 i 164.

 

 

 

Cytaty

Jak będziesz się modlił w kryzysie, to diabeł nie ma szans | Ks. Piotr Pawlukiewicz

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.