1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych. Obchodzimy dzisiaj XXIII dzień Papieski, przed kościołem zbiórka na „Dzieło Nowego Tysiąclecia” upamiętniające pontyfikat naszego Wielkiego rodaka Jana Pawła II.

 

  1. W liturgii Kościoła:

- 16 października, w poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej,

-  17 października, we wtorek – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika,

- 18 października, w środę – święto św. Łukasza, ewangelisty,

- 20 października – w piątek – Uroczystość św. Jana Kantego, kapłana głównego patrona archidiecezji krakowskiej, wieczorem koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

  1. W niedzielę Różaniec o godzinie 15. W inne dni tygodnia różaniec o 17.00, po różańcu Msza św.

 

  1. Bardzo proszę, by w miesiącu różańcowym każda Róża poprowadziła jeden różaniec.

W trzecim tygodniu we wtorek proszę różę św. Matki Teresy z Kalkuty i bł. Jerzego Popiełuszki, w środę różę I z Zawadki, w czwartek różę  bł. Władysława Bukowińskiego  i w sobotę różę św. Stanisława BM. W poniedziałek i piątek różaniec poprowadzą dzieci.

 

  1. Wypominki całoroczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Przygotowane kartki znajdują się na stoliku. Prosimy o wpisanie godziny Mszy Świętej, przed którą będą odczytywane.

 

  1. Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w przyszłym roku w terminie 12 – 18 czerwca 2024r. Wylot z Krakowa. Więcej informacji u mnie lub na folderze, który można zabrać ze stoiska z prasą. Zapisy w kancelarii parafialnej. Ze względu na obecną sytuacje proszę o zgłoszenie się chętnych, by zebrać grupę. Do początku przyszłego roku potwierdzimy realizację przedsięwzięcia.

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 162, 161, 155, 307, 319, 338, 91 i 164. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców domów o nr 124A, 197, 254, 728, 124, 169, 168, 166 i 681.

 

  1. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odeszli: śp. Ludwika Filipek, śp. Stanisław Luberda i śp. Szymon Proszkowiec.

Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.

Cytaty

Zasady moralne nie zależą od zdania większości. Błąd jest błędem, nawet jeśli wszyscy są w błędzie. Prawda jest prawdą, nawet jeśli nikt jej nie uznaje. | Abp Fulton Sheen

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.