1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych. Dziękujemy dzisiaj Panu Bogu za naszą świątynię, która jest domem Bożym i wszystkim, którzy troszczą się o nasz kościół: ofiarodawcom, fundatorom, osobom zaangażowanym w rozwój duchowy i materialny naszej Parafii. Po Mszy św. o godz. 11  wystawienie Najśw. Sakramentu i uroczyste Te Deum.

 

 1. W liturgii Kościoła:
  - 31 października, we wtorek - od godz. 16.30– dodatkowa spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych, rano, od 8.30 udamy się do chorych z Komunią Świętą.
  - w środę, 1 listopada Uroczystość Wszystkich świętych, Msze tak jak w każdą niedzielę, dodatkowo o 14.00 na cmentarzu procesja do pięciu stacji z wypominkami i odmówieniem Różańca za zmarłych. Po procesji dodatkowa Msza Święta za zmarłych parafian spoczywających na naszym cmentarzu.
  1 listopada o 19.00 młodzież zaprasza na Drogę Światła. Rozpoczęcie w kościele, a następnie przejście na cmentarz. Prosimy zabrać świece.
  - w czwartek, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze Święte o 6.30, 8.00 i 17.00. O godz. 17.00 Msza Święta w intencji wdów, wdowców i ich zmarłych współmałżonków. Imiona zmarłych współmałżonków prosimy zgłosić w zakrystii do 1 listopada.
  - w piątek - 3 listopada –- pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 16, o godz. 16.30 przed Najświętszym Sakramentem modlitwa prowadzona przez Honorową Straż Najśw. Serca Pana Jezusa połączona z odmówieniem Litanii do Serca P. Jezusa.
  – w sobotę – 4 listopada -  wspomnienie św. Karola Boromeusza, pierwsza sobota miesiąca, po Mszy Św. porannej litania do NMP, a po południu Różaniec o godz. 17.00 prowadzony przez Różę bł. Anieli Salawy.
  - w przyszła niedzielę – 1. niedziela miesiąca, po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o 11.00 zmianka różańcowa.

 

 1. W niedzielę Różaniec o godzinie 15. W inne dni tygodnia różaniec o 17.00, po różańcu Msza św. W tygodniu w poniedziałek proszę dzieci o poprowadzenie różańca, a we wtorek różę św. O. Pio. Wtorek to ostatni październikowy różaniec, serdecznie na niego zapraszam dzieci. Będzie możliwość uzupełnienia różańcowej wyklejanki. Przewidziane są nagrody dla najbardziej wytrwałych.

 

 1. Wypominki całoroczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Przygotowane kartki znajdują się na stoliku. Prosimy o wpisanie godziny Mszy Świętej, przed którą będą odczytywane. Za zmarłych wypominanych w ciągu roku będziemy się modlić tradycyjnie w niedzielę przed każdą Mszą św. a wypominki jednorazowe będziemy polecać w miesiącu listopadzie w tygodniu przed Mszami Świętymi.

 

 1. Pod chórem kościoła można zaopatrzyć się w znicze na groby. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone zostaną na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w naszej parafii.

 

 1. Nasza parafialna schola dziecięca otrzymała nagrodę Grand Prix na 25 przeglądzie pieśni religijnej „Tobie śpiewamy” w Myślenicach. Serdecznie gratulujemy sukcesu.

 

 1. Przed tygodniem odbyła się kwesta na rehabilitację poważnie chorych dzieci rzecz Klaudii i Kuby. Uzbieraliśmy kwotę 2136zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.

 

 1. W przyszła niedzielę, 5 listopada w kaplicy w Zawadce o 9.30 odprawiona zostanie Msza Święta ku czci św. Huberta. Zapraszamy myśliwych i zainteresowanych.

 

 1. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej zapraszam na spotkanie ministrantów i lektorów do Kościoła.

 

 1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 236, 242, 332, 384, 270, 585, 508, 668 i 750 . W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców domów o nr 580, 271, 156, 609, 157, 158, 235 i 156A.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odszedł śp. Stanisław Jędrocha.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.