1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych. Dziękujemy dzisiaj Panu Bogu za naszą świątynię, która jest domem Bożym i wszystkim, którzy troszczą się o nasz kościół: ofiarodawcom, fundatorom, osobom zaangażowanym w rozwój duchowy i materialny naszej Parafii. Po Mszy św. o godz. 11  wystawienie Najśw. Sakramentu i uroczyste Te Deum.

 

 1. W liturgii Kościoła:
  - 31 października, we wtorek - od godz. 16.30– dodatkowa spowiedź przed Uroczystością Wszystkich Świętych, rano, od 8.30 udamy się do chorych z Komunią Świętą.
  - w środę, 1 listopada Uroczystość Wszystkich świętych, Msze tak jak w każdą niedzielę, dodatkowo o 14.00 na cmentarzu procesja do pięciu stacji z wypominkami i odmówieniem Różańca za zmarłych. Po procesji dodatkowa Msza Święta za zmarłych parafian spoczywających na naszym cmentarzu.
  1 listopada o 19.00 młodzież zaprasza na Drogę Światła. Rozpoczęcie w kościele, a następnie przejście na cmentarz. Prosimy zabrać świece.
  - w czwartek, 2 listopada – wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych, Msze Święte o 6.30, 8.00 i 17.00. O godz. 17.00 Msza Święta w intencji wdów, wdowców i ich zmarłych współmałżonków. Imiona zmarłych współmałżonków prosimy zgłosić w zakrystii do 1 listopada.
  - w piątek - 3 listopada –- pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od godz. 16, o godz. 16.30 przed Najświętszym Sakramentem modlitwa prowadzona przez Honorową Straż Najśw. Serca Pana Jezusa połączona z odmówieniem Litanii do Serca P. Jezusa.
  – w sobotę – 4 listopada -  wspomnienie św. Karola Boromeusza, pierwsza sobota miesiąca, po Mszy Św. porannej litania do NMP, a po południu Różaniec o godz. 17.00 prowadzony przez Różę bł. Anieli Salawy.
  - w przyszła niedzielę – 1. niedziela miesiąca, po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o 11.00 zmianka różańcowa.

 

 1. W niedzielę Różaniec o godzinie 15. W inne dni tygodnia różaniec o 17.00, po różańcu Msza św. W tygodniu w poniedziałek proszę dzieci o poprowadzenie różańca, a we wtorek różę św. O. Pio. Wtorek to ostatni październikowy różaniec, serdecznie na niego zapraszam dzieci. Będzie możliwość uzupełnienia różańcowej wyklejanki. Przewidziane są nagrody dla najbardziej wytrwałych.

 

 1. Wypominki całoroczne i jednorazowe można składać w kancelarii parafialnej lub w zakrystii. Przygotowane kartki znajdują się na stoliku. Prosimy o wpisanie godziny Mszy Świętej, przed którą będą odczytywane. Za zmarłych wypominanych w ciągu roku będziemy się modlić tradycyjnie w niedzielę przed każdą Mszą św. a wypominki jednorazowe będziemy polecać w miesiącu listopadzie w tygodniu przed Mszami Świętymi.

 

 1. Pod chórem kościoła można zaopatrzyć się w znicze na groby. Ofiary składane przy tej okazji przeznaczone zostaną na duszpasterstwo dzieci i młodzieży w naszej parafii.

 

 1. Nasza parafialna schola dziecięca otrzymała nagrodę Grand Prix na 25 przeglądzie pieśni religijnej „Tobie śpiewamy” w Myślenicach. Serdecznie gratulujemy sukcesu.

 

 1. Przed tygodniem odbyła się kwesta na rehabilitację poważnie chorych dzieci rzecz Klaudii i Kuby. Uzbieraliśmy kwotę 2136zł. Składamy serdeczne Bóg zapłać ofiarodawcom.

 

 1. W przyszła niedzielę, 5 listopada w kaplicy w Zawadce o 9.30 odprawiona zostanie Msza Święta ku czci św. Huberta. Zapraszamy myśliwych i zainteresowanych.

 

 1. We wtorek po wieczornej Mszy Świętej zapraszam na spotkanie ministrantów i lektorów do Kościoła.

 

 1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 236, 242, 332, 384, 270, 585, 508, 668 i 750 . W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców domów o nr 580, 271, 156, 609, 157, 158, 235 i 156A.

 

 1. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odszedł śp. Stanisław Jędrocha.

Wieczny odpoczynek racz Mu dać Panie.

Cytaty

Bóg nie powołuje uzdolnionych, ale uzdalnia powołanych

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.