1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych.
 2. W liturgii Kościoła:
  - w poniedziałek, 20 listopada – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego, kapłana,
  - we wtorek, 21 listopada – wspomnienie Ofiarowania NMP,
  - w środę, 22 listopada – wspomnienie św. Cecylii, dziewicy i męczennicy, patronki muzyki kościelnej, panu Organiście i wszystkim osobom zaangażowanym w śpiew kościelny, prowadzącym schole oraz chór parafialny składamy najserdeczniejsze życzenia,
  - w czwartek, 23 listopada - wieczorna Msza Św. poprzedzona będzie różańcem poprowadzonym przez Grupę o. Pio,
  - w piątek - 24 listopada –- wspomnienie męczenników św. Andrzeja Dung-Lac i Towarzyszy,
  – w niedzielę  26 listopada – Uroczystość Jezusa Chrystusa, Króla Wszechświata.

 

 1. W dzisiejszą niedzielę, z racji VII Dnia Ubogich gościmy o. Kapucynów, którzy wygłoszą kazania i przeprowadzą zbiórkę pod kościołem będąca wsparciem dla działalności Grup o. Pio.

 

 1. OSP w Krzczonowie zaprasza do włączenia się w akcję  "Strażacy Dzieciom". W ramach akcji zbieramy słodycze, zabawki, gry, pluszaki, książki, kolorowanki, artykuły piśmiennicze, które zostaną ofiarowane dzieciom ze szpitali w Małopolsce. Chętnych do włączenia się w akcje prosimy o przynoszenie darów do dwu punków: w sklepie Groszek - ALA-GEN oraz w naszej Remizie OSP od poniedziałku do piątku w godzinach od 17:00- 20:00. 

 

 1. W imieniu Młodzieży z naszej parafii, serdecznie dziękuję za udział w  tegorocznej sprzedaży zniczy. Włączając się w akcje "Strażacy dzieciom" cała  zebrana kwota została przeznaczona przez Młodzież na kupno zabawek, słodyczy i innych artykułów, które zostaną przekazane w formie prezentów dla dzieci ze szpitali w Małopolsce. Serdeczne Bóg zapłać.

 

 1. Pod chórem można nabyć płytę z pieśniami patriotycznymi w wykonaniu naszego chóru parafialnego. Płyta ta została wydana na pamiątkę Święta Niepodległości. Chór dziękuje wszystkim, którzy wzięli udział w III koncercie Niepodległości, który odbył się w naszym kościele 11 listopada.

 

 1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów z roli Ostoje. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła mieszkańców domów o nr 630,100, 590, 541, 103, 246 i 589.

 

Cytaty

Wiara i rozum (Fides et ratio) są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy. Sam Bóg zaszczepił w ludzkim sercu pragnienie poznania prawdy, którego ostatecznym celem jest poznanie Jego samego, aby człowiek - poznając Go i miłując - mógł dotrzeć także do pełnej prawdy o sobie | Encyklika "Fides et ratio" papieża Jana Pawła II

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.