Msze w dniu dzisiejszym w porządku niedzielnym. Na Mszy o 11.00 podziękujemy Panu Bogu za tegoroczne zbiory. Dziękujemy za przygotowanie tradycyjnych wieńców dożynkowych mieszkańcom roli Pierony.

W tym tygodniu w Kościele:

– 31 sierpnia o 9.00 udamy się z wizytą do chorych, od 17.00 spowiedź związana z rozpoczęciem nowego roku szkolnego dla dzieci i młodzieży,

– środa 1 września – o 9.00 Msza Święta na rozpoczęcie nowego roku szkolnego, na Mszy poświecimy tornistry uczniom zaczynającym naukę w klasach 1. Prosimy „pierwszaki” o ich zabranie ze sobą do kościoła.

– w czwartek 2 września – pierwszy czwartek miesiąca, o 17.30 – modlitwę poprowadzi Wspólnoty Adoracji Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie,

– w piątek, 3 września – wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego, papieża i Dra Kościoła, pierwszy piątek miesiąca, spowiedź od 17.00, o 17.30 – modlitwę poprowadzi Honorowa Straż Serca Pana Jezusa,

– w sobotę, 4 września – wspomnienie Bł. Męczennic s. Marii Stelli i 10 towarzyszek (sióstr nazaretanek z Nowogródka), Pierwsza sobota miesiąca, po Mszy porannej nabożeństwo do Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny. O 17.30 zapraszamy na różaniec w intencji Beatyfikacji Ks. Prymasa Tysiąclecia poprowadzony przez Różę Bł. Jana Beyzyma i Różę Św. Jana Pawła II,

– w przyszłą niedzielę, 5 września – pierwsza niedziela miesiąca, po każdej Mszy Św. adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy o 11.00 zmianka różańcowa.

Dziękuję wszystkim parafianom za odpowiedzialność w czasie pandemii. Dziękuję za wzajemną troskę wyrażającą się w poszanowaniu zasad bezpieczeństwa: przestrzegania limitów osób, troski o noszenie maseczek ochronnych, dezynfekcję rąk, przyjmowanie Komunii Świętej na rękę. W związku ze znoszeniem obostrzeń bardzo proszę o wytrwałość.

Dyrekcja Zespołu Placówek Oświatowych w Krzczonowie informuje, że 2 września odbędzie się w szkle spotkanie z rodzicami klas VI, VII, VIII w sprawie szczepień dzieci w wieku 12-17 lat.

Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, można w nią zaopatrzyć się na stoliku przy wyjściu z kościoła. W związku ze zbliżająca się beatyfikacją Prymasa Stefana Wyszyńskiego zachęcamy do lektury książek Jemu poświęconych. Przy wyjściu z kościoła można nabyć dwie wartościowe publikacje: biografię „Prymas Wyszyński ojciec Ojczyzny” (70 zł) i „Odsiecz z nieba” (40 zł).

Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 278, 205, 543, 220, 111A, 673, 112A, 111, 500, 521 i 608.
W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr 672, 355, 122, 121, 138, 121A i 550.

Cytaty

Człowiek mądry broni swej słuszności spokojnie i bez gniewu. Głupiec broni jej wrzaskiem, gdy jej nie ma - sypie obelgami.

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.