• Msze w dniu dzisiejszym w porządku niedzielnym. W Zawadce Msza o 9.30. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy  jako dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym i jako V Światowy Dzień Ubogich. Z tego tytułu Ks. Metropolita zarządził dzisiaj pod kościołem kwestę na rzecz ubogich.
  • W tym tygodniu w Kościele:

– w środę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej – zakonnicy,

– w czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – dziewicy i męczennicy

– w piątek po wieczornej Mszy Świętej Koronka do Bożego Miłosierdzia,

– w sobotę  – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego – kapłana,

– w przyszłą niedzielę, 21 listopada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W związku z apelem Przewodniczącego KEP Abp. Stanisława Gądeckiego w sprawie pomocy migrantom w niedzielę 21 listopada br. organizowana jest przed kościołem zbiórka.

  • Zachęcamy do pozyskiwania odpustów za zmarłych w miesiącu listopadzie. Za zmarłych w wypominkach rocznych modlimy się przez cały rok przed niedzielnymi Mszami Świętymi, a w miesiącu listopadzie przed każda Mszą Święta, do Adwentu, w wypominkach jednorazowych.
  • Organizujemy tradycyjną zbiórkę na ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci z cmentarza. Przygotowane listy znajdują się na szafce pod chórem. W związku z dużymi kosztami wywozu śmieci z cmentarza i powszechnymi podwyżkami proszę, by w tym roku złożyć się po 80 zł. Przedstawicieli z ról prosimy o podjęcie trudu zbierania ofiar wg wypracowanego już schematu. Bardzo też proszę o uzupełnienie i konieczną aktualizację list.
  • Parafia bardzo dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczyste i patriotyczne przeżycie 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości. Dziękujemy szczególnie chórowi parafialnemu „Magnus Dei”, grupie młodzieżowej, dzieciom szkolnym i osobom dorosłym za przygotowanie w tym dniu wydarzeń o charakterze patriotycznym.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 391, 598, 266, 299, 188, 632 i 134. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr 507, 337, 382, 159, 136, 207A i 680.

Cytaty

Wspólną cechą każdego człowieka jest to, że każdy jest inny.

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.