• Msze w dniu dzisiejszym w porządku niedzielnym. W Zawadce Msza o 9.30. Dzisiejszą niedzielę przeżywamy  jako dzień solidarności z Kościołem Prześladowanym i jako V Światowy Dzień Ubogich. Z tego tytułu Ks. Metropolita zarządził dzisiaj pod kościołem kwestę na rzecz ubogich.
  • W tym tygodniu w Kościele:

– w środę – wspomnienie św. Elżbiety Węgierskiej – zakonnicy,

– w czwartek – wspomnienie bł. Karoliny Kózkówny – dziewicy i męczennicy

– w piątek po wieczornej Mszy Świętej Koronka do Bożego Miłosierdzia,

– w sobotę  – wspomnienie św. Rafała Kalinowskiego – kapłana,

– w przyszłą niedzielę, 21 listopada Uroczystość Jezusa Chrystusa Króla Wszechświata. W związku z apelem Przewodniczącego KEP Abp. Stanisława Gądeckiego w sprawie pomocy migrantom w niedzielę 21 listopada br. organizowana jest przed kościołem zbiórka.

  • Zachęcamy do pozyskiwania odpustów za zmarłych w miesiącu listopadzie. Za zmarłych w wypominkach rocznych modlimy się przez cały rok przed niedzielnymi Mszami Świętymi, a w miesiącu listopadzie przed każda Mszą Święta, do Adwentu, w wypominkach jednorazowych.
  • Organizujemy tradycyjną zbiórkę na ogrzewanie kościoła i wywóz śmieci z cmentarza. Przygotowane listy znajdują się na szafce pod chórem. W związku z dużymi kosztami wywozu śmieci z cmentarza i powszechnymi podwyżkami proszę, by w tym roku złożyć się po 80 zł. Przedstawicieli z ról prosimy o podjęcie trudu zbierania ofiar wg wypracowanego już schematu. Bardzo też proszę o uzupełnienie i konieczną aktualizację list.
  • Parafia bardzo dziękuje wszystkim, którzy zaangażowali się w uroczyste i patriotyczne przeżycie 11 listopada – Narodowego Święta Niepodległości. Dziękujemy szczególnie chórowi parafialnemu „Magnus Dei”, grupie młodzieżowej, dzieciom szkolnym i osobom dorosłym za przygotowanie w tym dniu wydarzeń o charakterze patriotycznym.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 391, 598, 266, 299, 188, 632 i 134. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr 507, 337, 382, 159, 136, 207A i 680.

Cytaty

Nauka to część rzeczywistości, którą do tej pory odkrył człowiek. Wiara i nauka nie kolidują ze sobą, lecz się uzupełniają, ale aby to zobaczyć, trzeba mieć wiarę. | Petrus

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.