1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych, w Zawadce Msza o 9.30. Ponieważ dziś przypada pierwsza niedziela miesiąca, po Mszach Świętych Adoracja Najświętszego Sakramentu, po Mszy św. o godz. 11 zmianka tajemnic różańcowych.

 

 1. W liturgii Kościoła:

- we wtorek, 3 maja -  Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, głównej patronki Polski, Msze Świętej jak w niedzielę, na Mszy o 11.00 Pierwsza Komunia Święta,

- w środę, 4 maja – wspomnienie Św. Floriana, męczennika,

- w czwartek, 5 maja Pierwszy Czwartek miesiąca, zapraszamy o 16.30 na adorację  prowadzoną przez wspólnotę Adoracji Pana Jezusa,

- piątek, 6 maja – Święto Świętych App Filipa i Jakuba, jednocześnie Pierwszy Piątek miesiąca, spowiedź od godz. 17, o godz. 17.30 modlitwa prowadzona przez Honorową Straż Najśw. Serca Pana Jezusa połączona z odmówieniem Litanii do Serca P. Jezusa,

- sobota, 7 maja - Pierwsza sobota miesiąca, rano po Mszy Św. litania do NMP, a po południu Różaniec o godz. 16.30 prowadzony przez Róże św. Rity,

- w przyszłą niedzielę, 8 maja – dzień odpustu parafialnego, uroczysta suma odpustowa o 11.00, bardzo prosimy o udział w tej uroczystości orkiestrę dętą OSP w Krzczonowie, o niesienie feretronów przez wszystkie grupy, zarówno młodzieżowe jak i dorosłych, chorągwi oraz o sypanie kwiatów i dzwonienie przez dzieci.

 

 1. Od dzisiejszej niedzieli zapraszamy na nabożeństwa majowe. W niedziele i uroczystości o 14.00, w tygodniu po Mszy Św. o 18.00. Zachęcamy do przychodzenia na majówki do kościoła parafialnego, oraz do tradycyjnej dla naszej parafii modlitwy przy kapliczkach.

 

 

 1. Do chorych udamy się w tym miesiącu w poniedziałek od godz. 8.30. Nowe osoby pragnące skorzystać z posługi kapłana prosimy by zgłosić w zakrystii bądź na plebanii.

 

 1. Spowiedź dla dzieci i rodziców w poniedziałek – 02 maja o 16.30. W ramach białego tygodnia dzieci komunijne zapraszamy w kolejne dni na Mszę Świętą o 18.00.

 

 1. W niedzielę 15 maja na Mszy Świętej o 11.00 rocznica I Komunii Świętej. Spotkanie z rodzicami w poniedziałek 2 maja po Mszy o 18.00 w kościele.

 

 1. W niedzielę  8.05.2022 - w przychodni w Krzczonowie w godzinach 8.30 do 12.00  będzie można oddać krew.  Majowa akcja odbywa się pod hasłem "przestań szukać wymówek, zacznij oddawać krew". Zatem zapraszamy do przyłączenia się do akcji zarówno tych którzy oddają krew regularnie ale także osoby które chcą rozpocząć swoją przygodę z oddawaniem krwi.
  Akcja zorganizowana jest przez Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa., oddział terenowy w Myślenicach. Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie przychodni. Czekamy na wszystkich chętnych. A w
  najbliższą środę w radiu Ain Karim będę mówić jak się przygotować do oddania krwi oraz kto niestety nie może pomagać w ten sposób.

 

 1. W dniu odpustu, 8 maja przed kościołem będzie przeprowadzona kwesta na rzecz wsparcia duszpasterstwa dzieci i młodzieży w naszej parafii. Złożone ofiary będą przeznaczone na działalność grupy, jak i na zorganizowanie wyjazdu rekolekcyjno-wypoczynkowego dzieci i młodzieży. Za ofiarność już teraz mówimy „Bóg zapłać”.

 

 1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i wystrój kościoła rodzicom dzieci przygotowujących się do I Komunii Świętej. Druhom z OSP Krzczonów za umycie kostki dookoła kościoła i za umycie okien w naszym kościele. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie rodziny mieszkające w domach o numerach: 710, 554, 703, 297, 548, 49 i 567.

Cytaty

Modlitwa to nie czary, a Pan Bóg to nie Harry. Nie traktuj regułek jak zaklęcia, lecz mów od serca.

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.