Msze w dniu dzisiejszym w porządku niedzielnym. W Zawadce o 9.30. Transmitujemy Mszę Świętą o 11.00 z kościoła parafialnego.

  • W tym tygodniu w Kościele:

– poniedziałek 13 września – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, Bp-a i Dr-a Kościoła, jest to również dzień fatimski. Zapraszamy na wieczorną Msze Świętą z procesją figurą Matki Bożej. O 17.30 różaniec prowadzony przez Różę św. Jana Pawła II,

– wtorek 14 września, Święto Podwyższenia Krzyż Świętego,

– środa 15 września – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej,

– w czwartek 16 września – wspomnienie św. męczenników Korneliusza papieża i Cypriana bp-a,

– w piątek, 17 września z racji III. Piątku miesiąca po wieczornej Mszy Św. Koronka do Bożego Miłosierdzia,

– w sobotę, 18 września – Święto św. Stanisława Kostki – patrona Polski.

  • Dziękuję wszystkim parafianom za odpowiedzialność w czasie pandemii. Dziękuję za wzajemną troskę wyrażającą się w poszanowaniu zasad bezpieczeństwa: przestrzegania limitów osób, troski o noszenie maseczek ochronnych, dezynfekcję rąk, przyjmowanie Komunii Świętej na rękę.
  • Dzisiaj beatyfikacja Prymasa Tysiąclecia Stefana Wyszyńskiego i Matki Elżbiety Róży Czackiej. Przygotowaliśmy się do tej uroczystości poprzez nowennę różańcową. W imieniu parafii bardzo dziękuję za prowadzenie sobotnich modlitw różańcowych wszystkim zaangażowanym Różom.
  • Schola dziecięca zaprasza osoby chętne do śpiewania na spotkania w soboty o 14.00 w domu parafialnym. Grupa młodzieżowa zaprasza na spotkania w piątki po wieczornej Mszy Świętej.
  • Dzisiaj przed kościołem odbywa się kwesta na rehabilitację Kuby z Wiśniowej. Chłopiec uległ poważnemu wypadkowi i jego rehabilitacją przekracza możliwości rodziców. Za wszelką pomoc mówimy „Bóg zapłać”.
  • Zachęcamy do lektury prasy katolickiej, można w nią zaopatrzyć się na stoliku przy wyjściu z kościoła.
  • Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 286, 226, 123, 191, 659, 652 i 563. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym w domach o nr 345, 726, 179, 25, 3A, 519 i 116.

Cytaty

Gdy ludzie mówili, że księża nie żyją tym, co głoszą, Tischner za Schopenhauerem powtarzał: "A czy widzieliście taki drogowskaz, który by szedł do miasta?". Jeśli ksiądz nie żyje tym, co głosi, nigdy nie zajdzie do nieba. Ale jeśli ludzie nie pójdą tam, gdzie wskazują księża, skończą tak samo. To jest mega smutne, kiedy lekarze umierają na to co leczą. Ale jeśli ludzie zniechęcą się do medycyny tylko dlatego, że lekarze nie chcą jej stosować na sobie, to dopiero będzie epidemia. | Ks. Wojciech Węgrzyniak

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.