• Msze w dniu dzisiejszym w porządku niedzielnym. W tym tygodniu w piątek przypadała 85. rocznica erygowania parafii. Dzisiaj na Mszy o 11.00 podziękujemy Panu Bogu za te lata i odśpiewamy dziękczynne „Te Deum”.
 • Wraz ze wzrostem zachorowań zachęcamy do dezynfekcji rąk i używania maseczek. Przy wejściu do kościoła jest możliwość dezynfekcji i zaopatrzenia się w maseczki. Jednocześnie przypominamy, że od 15 grudnia obowiązuje limit 30 procent niezaszczepionych pośród uczestników nabożeństw.
 • W tym tygodniu w liturgii Kościoła:
  – Roraty w parafii od poniedziałku do soboty na Mszy Świętej o 17.00,
  – w poniedziałek, 13 grudnia – wspomnienie św. Łucji, dziewicy i męczennicy, w tym dniu wspominamy 40. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego w Polsce. Pamiętajmy w modlitwie o jego ofiarach.
  – we wtorek, 14 grudnia – wspomnienie Św. Jana od Krzyża, kapłana i Dr. Kościoła,
  – w piątek, 17 grudnia –3. piątek miesiąca, po Roratach Koronka do Bożego Miłosierdzia,
 • Rozpoczynamy ostatnie dwa tygodnie Adwentu. Zatroszczmy się już dziś o stan łaski uświęcającej i spowiedź. W parafii spowiedź przez cały tydzień przed poranną Msza Świętą oraz przed i w czasie Rorat o 17.00.

Główny dzień przygotowań duchowych do Świąt będzie w sobotę 18 grudnia.

O 9.00 udamy się do chorych, których proszę zgłosić na specjalną listę w zakrystii.

Od godziny 14 do 18 w sobotę zapraszamy na parafialną spowiedź adwentową. Są zaproszeni spowiednicy również spoza parafii.

O 15.00 odprawiona będzie dodatkowa Msza Święta dla chorych z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych.

 • Istnieje możliwość zaopatrzenia się w opłatki na stół wigilijny u Panów kościelnego i organisty.
 • Z racji jubileuszu parafii przed kościołem można zaopatrzyć się w książeczkę przybliżającą nam historię naszej parafii. Jest to cenna publikacja, którą również warto podzielić się z innymi osobami.
  Za złożone ofiary mówimy „Bóg zapłać”.
 • Młodzież z naszej parafii w przyszła niedzielę przeprowadzi kiermasz świąteczny. Zachęcamy do udziału.
 • Zbiórka ministrantów i lektorów w sobotę, 18 grudnia, o 9 .00 w domu parafialnym.
 • Wójt Gminy Tokarnia zaprasza na spotkanie z mieszkańcami Gminy Tokarnia dot. programu Czyste Powietrze; oraz Programu Ochrony Powietrza. Spotkanie odbędzie się w dniu 15 grudnia (środa) 2021 r. o godz.17.00 w budynku Domu Ludowego w Skomielnej Czarnej.
 • Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na potrzeby parafii mieszkańcom domów o nr 58, 29, 28, 1, 34, 76, 23, 48, 68, 5, 75 i 69. W tym tygodniu prosimy o sprzątanie kościoła rodzinom mieszkającym w Zawadce w domach o nr 20, 8, 41, 46, 50, 51, 3, 6, 66, 9, 7, 64, 14, 15, 13, 10 i 17.

Cytaty

Nie stajesz się święty dlatego, że przestajesz grzeszyć, ale coraz mniej grzeszysz dlatego, że stajesz się święty. | Petrus

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.