1. Dziś niedzielny porządek Mszy Świętych.

           

  1. Transmisje nabożeństw w Poście: Piątek – Droga krzyżowa o 16.30 z Msza Świętą i Droga krzyżowa o 19.00, niedziela – Msza o 11.00 z Drogą krzyżową i o 14.00 Gorzkie żale z Mszą Św.

 

  1. Zachęcamy do dezynfekcji rąk i używania maseczek. Przy wejściu do kościoła jest możliwość dezynfekcji i zaopatrzenia się w maseczki.

 

  1. W liturgii Kościoła:

- w piątek, 18 marca – po Mszy wieczornej Koronka do Bożego Miłosierdzia

- w sobotę, 19 marca – Uroczystość Św. Józefa – Oblubieńca NMP

 

  1. Nabożeństwa wielkopostne:

- Droga Krzyżowa w piątek o godz. 16.30 prowadzona przez dzieci i o godz. 19 przez młodzież, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 11. Prosimy o zgłaszanie się chętnych do prowadzenia niedzielnej Drogi Krzyżowej.

- Gorzkie Żale w niedzielę o godz. 14 z kazaniem pasyjnym i po nich dodatkowa Msza św. Za pobożne odprawienie Drogi krzyżowej lub Gorzkich Żali można zyskać odpust zupełny.

 

  1. O ostatnią niedzielę lutego została przeprowadzona zbiórka żywności dla uchodźców wojennych z Ukrainy. Bardzo dziękuję wszystkim, którzy tak licznie zaangażowali się przynosząc środki żywnościowe. Bardzo dziękuje również druhom z OSP Krzczonów, za udostepnienie strażnicy i za przekazanie tych środków potrzebującym. W Środę Popielcową zebraliśmy i przekazaliśmy 15 080 zł. Te środki również przekazaliśmy Caritas na pomoc ofiarom. Dziękuje wszystkim za wielką dobroć, zaangażowanie i ofiarność w obliczu tragedii wojennej. Jako proboszcz postanowiłem udostępnić potrzebującym plebanię. Dziękuję grupie młodzieżowej za prace związane z przygotowaniem pomieszczeń. Dziękuję również parafianom, którzy pomogli technicznie przystosować te pomieszczenia.

W obliczu dochodzących nadal informacji o eskalacji działań wojennych i kolejnych tysiącach osób przybywających z Ukrainy proszę o wytrwałość. Potrzebna jest pomoc w utrzymaniu punktów wydawania żywności w Krakowie. Stąd prośba, przy wejściu do kościoła, przy stoliku można zadeklarować chęć pomocy. Możliwe, że długotrwałej. Proszę o zgłoszenie osób, które mogłyby przynieść produkty żywnościowe, które dysponują czasem do zaangażowania się w wolontariat i osoby mogące dowozić zebrane produkty do Krakowa. Bliższe informacje przy stoliku.

 

  1. W związku z utrudnieniami dojazdu do samego kościoła prośba o nieblokowanie drogi dojazdowej. Jest to szczególnie istotne w wypadku konieczności dojazdu karetki. Wykażmy się wyobraźnią miłosierdzia, tym bardziej, że od minionego roku posiadamy największy parking w okolicy.

 

  1. W przyszłą niedzielę, 20 marca, chór parafialny „Magnam Dei” przeprowadzi dystrybucję płyty z pieśniami Wielkopostnymi i Eucharystycznymi. Została ona nagrana w ramach projektu „Małopolskie Chóry, Małopolska rozśpiewana”. Złożone przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na pomoc dla uchodźców wojennych..

 

  1. Bardzo dziękujemy za sprzątanie i ofiarę na kwiaty mieszkańcom domów o nr 13, 19, 284, 285, 329, 50, 373 i 214. W sobotę prosimy o sprzątanie rodziny z domów o numerach: 693, 139, 557, 381, 655, 654, 503, 520, 278 i 575.

 

  1. W minionym tygodniu z naszej społeczności parafialnej do wieczności odeszli śp. Wawrzyniec Kucała. Jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek, 14 marca o 12.00 oraz śp. Zofia Proszkowiec, pogrzeb odbędzie się we wtorek o 14.00 Wieczny odpoczynek racz Im dać Panie.

Cytaty

Nie ten jest biedny, kto posiada mało, lecz ten, kto pragnie więcej | Erich Fromm

 

Boże, który nikogo nie odrzucasz, ale litościwie przebaczasz nam grzechy, wejrzyj na pokorne prośby, które do Ciebie zanosimy za przyczyną św. Stanisława, Biskupa i Męczennika - oświeć nasze serca i umocnij wolę, abyśmy zdołali wypełnić Twoje przykazania. Przez Chrystusa, Pana naszego. Amen.